Dział Produkcji
Chemicznej
Dział Produkcji Agro
*}


2017 rokiem Jubileuszy!

    Na rok 2017 przypadają w Grupie Azot dwa ważne jubileusze. W 1917 roku czyli dokładnie 100 lat temu prof. Ignacy Mościcki założył w Jaworznie Zakłady Chemiczne Azot, które nieprzerwanie od 100 lat działają produkując środki ochrony roślin dla rolnictwa.
W tym samym okresie świętujemy jednocześnie 15-lecie Grupy Azot. Po zmianach polityczno-gospodarczych przekształcających przedsiębiorstwa państwowe w spółki Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, w 2002 powstała firma menedżersko-pracownicza Azot Sp. z o.o. która podjęła wyzwanie i kupiła od NFI, a później w pozostałej części od Skarbu Państwa, pakiet kontrolny Zakładów Chemicznych Organika-Azot SA.
   Tym samym powstała Grupa Azot, w której w późniejszym okresie działalność rozpoczęły również Azoterm Sp. z o.o. czy najnowsza odsłona naszej działalności Azot Biznes Park Sp. z o.o.
Zakłady Chemiczne nieprzerwanie produkują środki ochrony roślin dla rolnictwa i sadownictwa, ale również od 2009 roku są przetwórcą rolno-spożywczym, prowadząc handel zbożami czy tłocznię oleju rzepakowego na cele biopaliwowe.
 
  Z okazji jubileuszu dziękujemy wszystkim klientom i kontrahentom za współpracę, a naszym pracownikom życzymy dalszych lat wytrwałości we wspólnym tworzeniu Grupy Azot!